Srovnejte si spořicí účty a ušetřete

Šetřit si na svůj sen nebo jen na horší časy je velmi dobrým způsobem, jak si uchovat určitou rezervu a při nečekané situaci si zachovat chladnou hlavu. Jelikož peníze ztrácejí vlivem inflace časem na hodnotě, vyplatí se přebytečné finanční prostředky investovat nebo uložit na spořící účty, kde vám úrok mnohdy nabídne nejen uchování ceny, ale také nějaká procenta navíc. 


Proč nešetřit doma „pod polštář“?

Podmínky na trhu se každým dnem mění a do oběhu se dostává stále větší množství peněz. Takový proces se nazývá jako inflace a peníze znehodnocuje každou chvíli. Pokud byste si své životní úspory nechali doma v podobě bankovek a mincí, za pár let byste zjistili, že jejich hodnota již není tak vysoká, jako na začátku vašeho spoření. Právě proto se vyplatí peníze investovat do nemovitostí, drahých materiálů, jako je zlato nebo uložit na spořící účet, kde díky úroku inflaci časem nepocítíte. 

Při výběru služby buďte opatrní

Na trhu v současné chvíli existují široké možnosti. Spořící účet nabízí mnoho bankovních subjektů a na vás zůstává, abyste si vybrali ten pravý. Nemusíte však do detailu porovnávat každou nabídku. Lze jednoduše využít kalkulačku spořících účtů, která vám předvede všechny spořicí účty. Srovnání provede do několika minut a vy tak budete mít dokonalý přehled o tom, jaká služba je ideální pro vás. 

Výhodný úrok

Aby se peněžní prostředky co nejlépe zhodnotily, je třeba zvážit, jak vysoké úrokové sazby nabízejí spořící účty. Vybírejte vždy účet s nejvyšší hodnotou, ale dbejte také na ostatní kritéria vedení účtu.  Výhodnější úrok totiž může platit jen do naspoření určité částky, při splnění některých podmínek nebo se v průběhu času změní. Jakmile si tedy všimnete vysokého úroku, zkontrolujte všechny ostatní podmínky. 

Poplatky

Ani vysoký úrok nemusí zajistit, že vaše peníze budou na spořicím účtu vydělávat. Před zřízením je totiž třeba zkontrolovat veškeré poplatky. 

Některé instituce, jež poskytují službu vedení spořicího účtu vyžadují při jeho založení také vytvoření běžného účtu. Ačkoli má spořicí účet velmi výhodné podmínky, jako je například vysoký úrok, zkontrolujte si i běžný účet a všechny jeho poplatky. V takovém případě by vás měly zajímat podmínky obou účtů, abyste na uložení svých finančních prostředků neprodělali. 

Porovnejte si bezpečně podmínky všech produktů a poznejte veškeré spořicí účty včetně srovnání stavebního spoření. 2021 je pandemickým rokem, který mnoho služeb upravil, a proto se online cestou můžete informovat o novinkách. 

Zajímejte se také o limity

Limity se objevují jak v podobě spodního minima, tak v podobě horního. U spodní hodnoty se jedná o minimální částku, kterou musíte mít na spořicím účtu naspořenou, abyste získali výhodnější bonusový úrok. V opačném případě se vás mohou týkat jen minimální procenta. 

V případě, že si hodláte na spořicí účet uložit vysoké částky, vyplatí se vám využít i více produktů najednou. Účty jsou totiž vázány horními limity, které určují, jak vysoký úrok za naspořenou částku dostanete. Velmi výhodné nabídky se týkají částek pod limit. Jakmile jej překročíte, získáte jen základní úrokovou sazbu. Pokud se tedy budete blížit k částce, kterou smlouva označuje za limit, neváhejte ke spoření využít některý z jiných produktů. Komerční prezentace
 Zpět