Éterická víla i rebelka

Právě tak může vypadat líčení tohoto léta. Záleží jen na vás a vaší náladě, pro jaký vzhled se rozhodnete. Inspiraci jsme pro vás hledali na přehlídkových molech světových návrhářů.

Asi nemusíme zdůrazňovat, že základem líčení by měla být zdravá pleť. Ta potřebuje především důkladné odličování a v létě víc než kdy jindy platí, že byste měla používat přípravky s ochranou proti slunečnímu záření. Letní dny jsou ovšem také ve znamení vysokých teplot a pocení, takže jak dosáhnout toho, aby líčení vydrželo co nejdéle bez újmy? „Pokud chceme, aby make-up opravdu vydržel, je vhodné používat voděodolné přípravky nebo alespoň ty trvanlivější,“ doporučuje Eliška Pichoňská, makeupartistka, hairstylistka a beauty blogerka roku 2018, a přidává radu pro ty, kdo nejsou příznivci voděodolných make-upů: „Existují fixační spreje na make-up. Pro delší životnost je také podstatné používat pod něj bázi podle typu pleti.“ Důležité je zbytečně si nesahat na obličej a k otírání mazu a potu používat papírové kapesníky nebo ubrousky. BB krém nebo make-up můžete také zafixovat lehkými transparentními pudry, které dokonale splynou s pokožkou a nedostávají se do vrásek a rýh.


Sofistikovaná víla

„Když se podíváte na přehlídková mola různých návrhářů, máte pocit, že každý make-up je jiný. Jako kdyby neexistoval jednotný trend pro look tohoto léta – a je to tak trochu i pravda. Ovšem několik detailů se najde. Těmi jsou například modré či tyrkysové stíny a k tomu takřka žádná rtěnka. Smokey eyes, ovšem v jemnější podobě, stále přetrvávají, ale růž na rty jen decentně nebo vůbec,“ vysvětluje vizážistka.
My si některé trendy představíme podrobněji a začneme tím, který bychom mohli nazvat sofistikovanou vílou. Oční stíny v jemných růžových nebo broskvových odstínech či korálové stíny připomínající něžné červánky, ostatně jedná se o barvu roku podle Pantone, s prosvětleným vnitřním koutkem oka a lehce zvýrazněnými řasami bez jakékoli linky. Stíny byly velmi často v lesku, ale můžete vsadit i na matnou verzi, růžovou nebo nude rtěnku a rozjasňovač. Přesně takto chodily nalíčené modelky na přehlídkách módních domů Giorgio Armani, Fendi a Moschino. Jejich vzhled působil velmi svěže, šťavnatě, sofistikovaně až étericky. Poněkud zemitější verzi představila značka Max Mara, která vsadila na hnědé oční stíny a nenalíčené rty.


Barevné rebelky

Dalším trendem, ovšem, jak už zdůraznila i Eliška Pichoňská, pouze pro odvážné ženy, jsou výrazné barvy. Oční linky a stíny v různých odstínech zelené, oranžové nebo modré byly k vidění u značek Christian Siriano, Cividini, Marc Jacobs nebo Byblos. Valentino zase vsadil na glitrové výrazné linky v temně růžovém odstínu. Acne Stuios a Guy Laroche vyslaly na molo modelky s růžovým, temně modrým nebo zlatým obočím. Toto líčení vždy doplňuje naprosto dokonalá pleť a rty nenalíčené nebo v jemném nude odstínu. Tento look působí provokativně, drze až punkově.


Přirozenost a zase přirozenost

S tou to vyhrajete vždy a rozhodně nešlápnete vedle. Zapomeňte na všechny strobingy a podobné výstřelky, které ze svých majitelek dělaly někoho „jiného“. Líčení by mělo podtrhnout vaši přirozenou krásu a osobnost. Stačí tónovací či BB krém, zvýrazněné řasy, jemný lesk na rty a trocha tvářenky nebo naopak dokonalá pleť a výrazné rty – rudá barva opravdu nikdy nevyjde z módy, což předvedly modelky na přehlídkách Dolce & Gabbana, Burberry nebo Givenchy. Trochou rozjasňovače můžete líčení tak říkajíc dotáhnout, nebo jej můžete naopak aplikovat bez jakéhokoli dalšího make-upu pro naprosto jedinečný přirozený look. V létě ke slovu přichází i multilíčidla: tvářenky, které můžete nanést nejen na líce, ale i na rty a oči, nebo již zmiňované hity tohoto léta, tedy rozjasňovače, které zvládnou hravě zastoupit i oční stíny.


Text: Kateřina Grimmová, foto: Shutterstock a archiv firem

Zeptali jsme se za vás
Jak správně používat rozjasňovače?

V podstatě nejsnadněji se pracuje s pudrovým rozjasňovačem, který se snadno aplikuje také jako oční stíny. U tekutého rozjasňovače je ideální vmíchat ho do make-upu nebo ho do něj prsty jemně vklepat. Dá se použít i na samotný krém. Pudrový typ rozjasňovače se vždy používá na pleť přepudrovanou a je vhodný například na lícní kosti, hřbet nosu, nad horní ret či dekolt a ramena.

Eliška Pichoňská, makeupartistka a hairstylistka, toho času beauty blogerka 2018 www.elimakeupartistblog.comDalší informace najdete v červnovém vydání měsíčníku Zdraví.
 Zpět