Speciální péče proti známkám stárnutí

Devět jednoduchých, ale účinných rad pro vitální pleť

Výživu a ochranu potřebuje nejen pleť obličeje, ale také citlivé oční okolí, rty, krk a dekolt. Právě v těchto oblastech se objevují známky stárnutí, jakými jsou vrásky nebo ochablost kůže, mezi prvními. Řekneme vám, jak o tato delikátní místa pečovat, abyste byli odměněni svěže a zdravě vypadající pokožkou.


1. Při odličování nezapomínejte ani na krk a dekolt. Jsou vystaveny nečistotám stejně jako obličej. Oči odličujte velmi jemně – napřed přiložte tamponek, nechte chvíli působit a pak jemnými tahy zbavte oči make-upu.

2. Pod denní či noční krém používejte séra. Jsou to takové zázraky nabité aktivními a pečujícími složkami. Vzhledem k tomu, že jsou koncentrovaná, platí, že méně je více! Stačí jen pár kapek a výsledek je ohromující. Séra vždy jemně vklepávejte.

3. Nezapomínejte na ochranu, a to jak před slunečním zářením, tak před znečištěným ovzduším, ale i modrým světlem z elektroniky. To je pro pleť stejně škodlivé jako UV záření.

4. Dopřejte si speciální péči v podobě pleťových masek, z nichž mnohé můžete aplikovat i na krk a dekolt, a očních masek. Vysoký obsah aktivních látek pracuje na tom, aby byla pleť jako znovuzrozená, maximálně hydratovaná, vyživená, zregenerovaná a rozjasněná.

5. V anti-age péči hraje velmi důležitou roli kvalitní spánek, který v synergii s kosmetikou dopřává tu nejlepší regeneraci. Víte ale, že jí můžete dát ještě další rozměr? Hitem jsou hedvábné povlaky na polštář a noční oční masky. Na rozdíl od bavlněných povlaků hedvábí pleť během spánku nevysušuje a nepohlcuje účinné složky z noční péče. Nejdůležitější ale je, že se ráno neprobudíte se „zmačkaným“ obličejem, protože hedvábí pokožku neotlačuje, netře a nekrabatí, což jsou další z faktorů, které stojí za vznikem vrásek.

6. Nelze se spoléhat jen na kosmetické a další produkty a myslet si, že udělají všechnu práci za nás. Musíme také trochu přiložit ruku k dílu například pravidelnou masáží obličeje, okolí očí a rtů, krku a dekoltu. S jejím dokonalým provedením pomohou rollery z minerálů, guasha kameny či elektrické masážní přístroje.

7. V případě nouze můžete pro péči o krk, dekolt a okolí rtů používat kosmetiku, kterou běžně aplikujete na obličej. U očního okolí, které je velmi citlivé a kůže je zde až čtyřikrát tenčí než na jiných partiích, ale volte speciální přípravky, popřípadě ty, které deklarují, že jsou pro tuto oblast vhodné.

8. Dodržujte pitný režim, dodávejte tělu minerály a vitaminy, a to především A, C a E, a další látky jako karotenoidy, které pomáhají posilovat kožní bariéru.

9. Vybírejte produkty s obsahem antioxidantů, kyseliny hyaluronové, ceramidů, peptidů, bylinných výtažků, pečujících másel a olejů.Text: Kateřina Grimmová, foto: Shutterstock a archiv redakceDalší informace najdete v listopadovém vydání měsíčníku Zdraví.
 Zpět