Proč pití z PET lahví škodí zdraví?

Slyšeli jste někdy o BPA? Jedná se o chemickou sloučeninu propanu - bisfenol A. Najdete ho v PET lahvích, plastových brčkách, příborech nebo v obalech na jídlo. BPA samo o sobě nepředstavuje riziko. Horší je to, když se vystaví slunečnímu záření nebo se příliš zahřeje, např. v mikrovlnce nebo myčce.

BPA narušuje zdravou hormonální soustavu. Samozřejmě se nic nestane, když se párkrát napijete z lahve, kterou jste nechali na sluníčku za oknem, ale pokud byste z ní pili denně, můžete si z toho odnést ošklivé následky. Zejména pokud se již s nějakými zdravotními problémy potýkáte. BPA rovněž může negativně ovlivnit plodnost, chování dětí nebo vznik cukrovky. Malé děti a těhotné ženy by se mu měli zcela vyhnout.


Jaké to má řešení?

Zkuste omezit konzumaci nápojů a jídla z jakýchkoliv běžných plastových obalů. PET lahve a plasty obecně totiž představují nejen ekologický problém. Pořiďte si zdravou lahev na opakované použití. Výběr je dnes skutečně široký. Jako materiál můžete zvolit třeba zcela bezpečný Eastman Tritan - amorfní kopolyester se zeleninovým základem. Anebo sklo.


Zdravá láhev Equa se vyrábí v nejrůznějších provedeních
Skleněná láhev na vodu jako módní doplněk

Právě skleněná láhev na pití může představovat vskutku designovou záležitost. Nemusíte se bát, že byste si ji rozbili, protože mívá kvalitní obal z látky, plsti či umělé kůže. Mezi nejoblíbenější patří skleněné lahve na pití od slovinské značky Equa. Foukají se v Česku z vysoce odolného borosilikátového skla, které je 100 % recyklovatelné. A nalít do nich můžete studené i teplé nápoje. Dají se mýt v myčce a jsou skvělým tipem na dárek nejen pro zero waste fanoušky.


Zdravé lahve pro děti, dospělé a všechny zero waste nadšence

v Skleněná láhev na vodu se stane vašim každodenním pomocníkem při udržování pitného režimu a zároveň perfektním módním doplňkem. Styl podtrhne i ocelové víčko, které nepropustí ani kapku. I když si lahev vložíte volně do kabelky. Pro ty nejmenší má Equa speciální edici zdravých lahví s veselými obrázky z rostlinného plastu. Skleněná lahev pro děti by totiž mohla být trochu nepraktická. Bonusem je, že společnost Equa dává 10 % ze svého zisku na různé dobročinné projekty. Zdravé lahve i jiná praktická zero waste řešení můžete zakoupit na e-shopu https://www.nuspring.cz/.


Komerční prezentace
 Zpět