Kvalita osvětlení má vliv na oči, víte o tom?

Je to žalostné. 74 % lidí si je vědomo toho, že osvětlení má vliv na kvalitu zraku. Jen jedna třetina lidí by však dala přednost dražší kvalitní žárovce. Čím to je? Péče o zrak pro lidi není až tak důležitá. Raději se zabývají udržováním zdravé tělesné hmotnosti, fyzické kondice a eliminací stresu. Přitom tohle všechno by úplně ztrácelo smysl, kdybychom přišli o zrak.


Zrak je snad úplně nejdůležitějším smyslem a světlo nám ho pomáhá posilovat. V dřívějších dobách se lidé po setmění museli spokojit s tím, že prostě neuvidí. Pokud si tedy nezapálí svíčku nebo petrolejku. Pak přišel Thomas Alva Edison a rozsvítil svět. Cesta ke světlu byla tedy trochu krkolomnější, o čemž se můžete více dočíst zde https://www.lighting.philips.cz/consumer/advice-on-lighting-ideas/historie-zarovky-od-edisona-po-led-zarovky, nicméně výsledek je jasný. Žárovka nám změnila život.

Není světlo jako světlo

Světlo je vlastně viditelná část elektromagnetického záření. Kromě viditelného světla existuje ještě ultrafialové, rentgenové záření, mikrovlny, gamma paprsky apod. Je toho hodně, co v našem světě máme, ale nevidíme. Chcete-li se dozvědět podrobnosti, opět si přečtěte více ve specializovaném článku https://www.lighting.philips.cz/consumer/advice-on-lighting-ideas/jak-funguje-svetlo. Jedno je však důležité. Od dob první žárovky pana Edisona uplynulo spoustu času a výrobci se stále snaží zkoumat, jak vyrábět dokonalejší zdroje světla. Chtějí spotřebovat méně energie, co nejméně zatížit životní prostředí a také ulevit lidskému oku.

Nejen pro sebe, ale i pro vaše děti

Statistika uvedená v prvním odstavci je tristní. O dost přívětivější jsou ale čísla, která tvrdí, že tři čtvrtiny rodičů by investovaly do kvalitní žárovky, kdyby věděly o jejím pozitivním vlivu na studijní povinnosti dětí. A ono to tak skutečně funguje. Dobré osvětlení má vliv na zrak, studijní výsledky, kvalitní spánek, hmotnost i psychickou pohodu a duševní zdraví. Nevěříte? Přečtěte si více na https://www.lighting.philips.cz/consumer/led-hub/eye-comfort/LEDhttps://www.lighting.philips.cz/consumer/led-hub/eye-comfort/LED.Komerční prezentace
 Zpět