Matrace má zajistit člověku zdravé spaní bez bolestí, ale ne vždy tomu tak je

V současné době si jen málokdo dokáže představit život bez matrace, nicméně není matrace jako matrace. Zakoupit je možné jak levné varianty, které však nejsou po kvalitativní stránce příliš vyhovující, nebo dražší modely, u nichž je sice nezbytné počítat s vyšší pořizovací cenou, ale na druhou stranu poskytnou pohodlný spánek po celou noc.

Co se týče historie, matrace si prošly docela dlouhým vývojem. Předkové používali namísto matrace kožešinu z ulovené zvěře, suchou trávu anebo listí. S odstupem času se však snažili najít řešení, aby spali výše od země kvůli chladu. Potom se objevily matrace vyplněné senem, pak i slámou, ovčí vlnou, bavlnou či peřím. Technologie však razantně pokročily a dnes se používají úplně jiné materiály.


Jaké druhy matrací existují?

Jednotlivé druhy matrací se liší právě výrobním materiálem. První možností je studená pěna, kterou můžete znát také pod názvem HR (high resilience) pěna. Vyznačuje se perfektní elasticitou i při vyšší objemové hustotě, tvarovou stálostí a dlouhou životností, tudíž je vhodná pro každodenní spaní. Pěna je charakteristická otevřenou buněčnou strukturou, díky níž je matrace prodyšná, a tím pádem lépe odvádí teplo.

Popularitě se těší matrace z bio pěny, jež mají pozitivní vliv na lidský organismus. Zákazníci si tento druh matrace oblíbili také pro jeho ekologičnost. Vyrábí se ze sójového extraktu, který matraci propůjčuje výbornou elasticitu.

Málo odolnou a méně komfortní formou jsou polyuretanové matrace, nebo-li molitanové matrace. Polyuretanové matrace se dají pořídit za přijatelnou cenu, proto jsou vhodnou alternativou především na občasné spaní.

Když se řeknou pružinové matrace, pravděpodobně si jako první představíte matrace, které používali kdysi prarodiče. Jen jste si na postel lehli, cítili jste každou pružinu. Technologie jsou sice už někde jinde, ale stále jde o nešťastné spojení levného jádra z kovu a komfortní pěnové vrstvy. Střed jádra je tvořen pružinovým drátem různé síly. O úroveň výš jsou taštičkové matrace s lepší elasticitou. Díky omezeným pružnostem matrace doporučujeme tyto matrace na občasné přespání.

Za zmínku stojí ještě latexové matrace vyráběné z přírodního či syntetického latexu, případně z jejich kombinace. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál odolný proti plísním a bakteriím, a tak je vhodný i pro alergiky. Latexové matrace mají obvykle vysokou živostnost díky vysokým objemovým hmotnostem.


Kde matrace koupit?

Existuje spousta prodejců a internetových obchodů, kde se dají matrace koupit. Ale nejvýhodnější je nakupovat přímo od výrobce, například u Postelia, který provozuje e-shop spime.cz, kde najdete nejvýhodnější nabídku zdravotní matrace z různých materiálů. Kvalita spánku se odrazí nejen na vaší náladě, ale také pracovním výkonu.
Komerční prezentace
 Zpět