Jak být ještě krásnější během chvilky

Jednoduché, rychlé, minimalistické, ale i extravagantní. Takové může být líčení, které vám nezabere více než deset minut a lehce ho přizpůsobíte i době koronavirové.

I když to vypadá, že roušky se na dlouhou dobu stanou naší nedílnou součástí, vůbec to neznamená, že bychom měli rezignovat na svůj vzhled. Ba právě naopak! Dobrá zpráva navíc je, že letošní beauty trendy jsou jako stvořené pro bleskové, ale v žádném případě nudné líčení. Do centra pozornosti se samozřejmě dostává obočí a oči!


Pečujte a zkrášlujte v jednom kroku

V první řadě pleť vždy důkladně vyčistěte a následně aplikujte krém či olej. To je zdravý základ pro každé líčení. Můžete také nanést podkladovou bázi, jenž se postará o vyhlazení a rozjasnění pleti a prodloužení výdrže make-upu. Mnohé primery už jsou tak skvělé, že rovnou redukují i drobné nedostaky pleti. Pokud obsahují antioxidanty, tak i chrání proti agresím vnějšího prostředí a v případě, že nepoužíváte BB krémy nebo make-up, mohou je zastoupit. Na zamaskování kruhů pod očima nebo pupínků použijte pečující korektor, poté make-up. Zvolte lehký pečující, který neucpává póry a neudělá na něm masku. Na závěr sáhněte po pudru.
Tip redakce: Nemůžeme si vynachválit pudry transparentní, a to jak v lisované, tak v sypké podobě. Dokážou se totiž přizpůsobit každému tónu pleti a odpadá tak zdlouhavý výběr ideálního barevného odstínu.


Ve znamení jedné barvy

Monochromatické líčení je in již několikátou sezonu, a není divu! Stačí vám jeden produkt a jedna barva, kterou můžete použít jako oční stíny, tvářenku i rtěnku. Výsledek, podle zvolení barevného odstínu a intenzity, uspokojí jak vyznavačky minimalismu, tak extravagance. Je to opravdu jednoduché: vybraným produktem nalíčíte, nejlépe jemným vklepáváním, oči, tváře i rty. Pokud zvolíte krémové líčidlo, je dobré víčka a tváře posléze zafixovat transparentním pudrem. Pak už stačí jen upravit obočí a řasy a máte hotovo! Při výběru barvy se samozřejmě řiďte tím, co vám sluší, ale vedle nesáhnete s jemnými přirozeně narůžovělými odstíny. Stejně poslouží i meruňkový tón, pro tmavší typy pak bronzující odstíny a pro světlé spíše ty do stříbrna či stříbně-růžové.
Tip redakce: Efektně a nepřehlédnutelně působí výrazná fialová, červená nebo růžová. Na přehlídkových molech se letos objevil také trend, kdy barva z očních víček plynule přechází na lícní kosti.


Zaměřeno na oči

Černá a hnědá jsou sice klasika, ale rok 2020 se nese v duchu barev. Což je při nošení roušky naprosto ideální. Kam jinam svést pozornost než ke svým očím. Na módních přehlídkách byly k vidění oční linky v neonových zelených a žlutých tónech, v sytě modrých, růžových, červených nebo třeba oranžových odstínech. Barevná kajalová tužka vnáší do líčení nové akcenty a pomůže krásně podtrhnout barvu vašich očí. To platí i o řasenkách. Proč se držet při zemi? Zkuste růžovou, fialovou, zelenou, modrou! Samozřejmě pokud byste se v takovém looku necítila dobře, nelamte nic přes koleno a vsaďte na klasiku: řasenku hnědou či černou, linky třeba ve stříbrném, zlatavém nebo jemném hnědorůžovém odstínu. Rebelky mohou zvolit oční stíny v magenta odstínu, ale také v tmavé modré nebo temně zelené. Make-up artistka a kreativní ředitelka pro Chanel Make-Up Lucia Pica ale čerpala inspiraci pro toto jaro a léto z odstínů pouště, které odhalují paletu broskvově růžových odstínů, chladných hnědých a romantických lila tónů v kombinaci s matnými a třpytivými texturami. Tyto odstíny jsou neuvěřitelně krásné, decentně pableskují a sluší opravdu všem.
Tip redakce: Pro minimalistický vzhled můžete klidně použít jen bezbarvou řasenku, která dodá řasám definici a tvar a ve spojení s vhodným očním stínem nebo linkou vykouzlí neokoukaný look.


Text: Kateřina Grimmová, foto: Suttersock a archiv redakce

Zeptali jsme se za vás
Jaké jsou vaše osobní tipy pro rychlé líčení?

Za dobu karantény, kdy jsem nepotkala ani živáčka, jsem se skoro odnaučila líčit. Pokud už jsem se potřebovala přeci jen upravit, sáhla jsem po jednoduchém základu: sjednotit pleť BB krémem, zvýraznit obočí a řasy. Úplně jsem upustila od výrazné linky či očních stínů. Rouška mimo jiné ukázala, že je to právě obočí - jeho tvar i barva - které dokáže orámovat obličej a tím zásadně změnit náš výraz. Dávám si tak pozor, aby bylo co možná nejsouměrnější, abych jej příliš netrhala a ponechávala mu jeho přirozený tvar. Zvýrazňuji jej jen o odstín tmavší tužkou či gelem. Tmavé, stejně jako příliš úzké obočí, vypadá přísně a zvýrazňuje ostré rysy. Za mě je tak obočí základ celého obličeje. Pokud máme zdravou pleť, stačí ji jen sjednotit a nalíčit řasy, aby vynikly oči. Líčení tak nezabere víc než tři minutky!
Odpovídá Lucie van Koten, BIO blogerka, www.zivotpodlelucie.com


Profesionální tipy, jak perfektně nanášet řasenku:

♦ Dokonale oddělené, objemné a delší řasy nejlépe vykouzlíte cik-cak technikou při nanášení.
♦ Jestliže se řasenka nedopatřením dostala na oční víčko, nechte ji krátce zaschnout a poté odstraňte navlhčenou vatovou tyčinkou.
♦ Budete-li chtít během dne řasy dolíčit, nenanášejte řasenku ráno příliš intenzivně. Jen tak je možné barvu během dne osvěžit.
♦ Máte rovné a málo natočené řasy? Použijte před nanesením řasenky kleštičky na řasy, které je krásně natočí do ideálního oblouku.
♦ Nikdy kartáčkem řasenky „nepumpujte“. Pro nabrání barvy raději kartáčkem otáčejte zprava doleva.

Rozjasněte se

Rozjasňovače jsou skvělým všestranně použitelným produktem. Tekuté můžete přimíchat do krému nebo make-upu a získat tak celistvě svěží vzhled pleti. Ať už lisované, sypké nebo krémové můžete nanášet k vnitřním koutkům očí a pod obočí pro rozjasnění pohledu. Na vrchol lícních kostí pro celkově projasněný vzhled. Využít je můžete i jako oční stíny nebo linky. Na dolní linii řas vykouzlí opticky zvětšené oči.
Tip redakce: Rozjasňovačů nanášejte jen malé množství a nejlépe jemným vklepáváním. Pamatujte, že přidat můžete vždy, ubírá se ale mnohem obtížněji.


Další informace najdete v červnovém vydání měsíčníku Zdraví.
 Zpět