Kosmetika na Vánoce vždy potěší

To, aby nám sloužilo zdraví, je pochopitelně v životě nejdůležitější, v poslední době snad ještě více než kdy jindy. Ovšem vedle péče o zdravotní stav je neméně důležité nerezignovat na různé drobnosti, kterými uděláme radost našim blízkým a tím i sobě, což je nesmírně důležité pro psychickou pohodu.

Každému je jasné, že letošní Vánoce budou jiné. Hodně jiné. Někteří z nás stráví svátky bez příbuzných a známých, mnozí budou v karanténě… Pro všechny ale platí základní pravidlo: Nestresujte se! Vánoce vždycky byly svátky klidu, míru a pohody, nikoliv obdobím stresu, nákupního šílenství a nesmyslného shonu od rána do noci. Uvědomte si, že se vůbec nic nestane, když nebudete mít napečeno dvacet druhů cukroví, vygruntovaný celý byt „dočista dočista“, a absolutně nic se nestane, když pod stromečkem nebude hromada dárků. S mnoha kamarádkami si už léta dáváme vánoční dárky na jaře nebo dokonce v létě, protože ani za normálního stavu nemáme čas se sejít. A věřte, že takový dárek udělá stejnou radost na jaře nebo v létě, možná ještě větší.


Kosmetika – sázka na jistotu

Než nakoupit bez rozmyslu plno kosmetických produktů nevalné kvality, pořiďte raději jeden, ale opravdu kvalitní s co možná nejčistším složením bez zbytečné chemie. Myslete na to, že pokožka je největší orgán lidského těla, kterým škodlivé látky pronikají dále do organismu. Tak zvanými clean beauty přípravky tak dopřejete nejen potěšení a radost, ale i zdraví. Zároveň platí, že nemusíte utrácet horentní částky. I kosmetická maličkost (péče o rty, ruce, mýdla, tělová mléka), navíc lokálně vyráběná a třeba i se zajímavým příběhem, udělá velkou parádu.


A jak dárky vybrat?

Bude to znít možná pateticky, ale v první řadě srdcem! Nechte se vést svou intuicí. Zamyslete se, co obdarovanou či obdarovaného charakterizuje. Zakládá si na vždy upravených vlasech, na pěstěném vousu nebo naopak na oholené tváři, je milovník či milovnice tradičních nebo moderních vůní, je pro obdarovávaného naprostou nezbytností pleťová péče, má ráda minimalistické, nebo výrazné líčení? Až si na tyto otázky odpovíte, začněte vybírat. Jestliže si ani tak nevíte rady, vsaďte na univerzálnost (například unisex parfém), když nebude sedět obdarované, potěší muže, v oblasti líčení se vyplatí vybrat neutrální, chcete-li nude odstíny, které sluší všem. A víte co? Udělejte alespoň malou radost i sami sobě.


Text: Kateřina Grimmová, foto: Shutterstock a archiv redakce

Nic se nestane, když pod stromečkem nebude hromada dárků.

Tak zvanými clean beauty přípravky dopřejete nejen potěšení a radost, ale i zdraví.

Další informace najdete v prosincovém vydání měsíčníku Zdraví.
 Zpět