Proč by jste měli do těla doplňovat kolagen? Tady jsou hlavní důvody

Kolagen, základ podpůrných tkání, tvoří přibližně 30% všech proteinů v lidském organismu. Jaké jsou jeho účinky a s čím vším nám může pomoci? Podívali jsme se na 8 benefitů, které nám tekutý kolagen přináší.


Protože kolagen je důležitou bílkovinou, má na náš organismus významný vliv. Nejvíce se o něm hovoří ve spojitosti s pokožkou, vlasy a nehty. To však není všechno. Dokáže toho mnohem víc. Pojďme si tedy říci o jeho skvělých vlastnostech.

1. Zpomaluje příznaky stárnutí

Věděli jste, že obsah kolagenu v těle se od určitého věku každým rokem snižuje? Po dovršení 40 let se většinou netvoří už vůbec. Avšak díky němu se obnovují kožní buňky a kromě pokožky se nachází také v kostech, kloubech či šlachách. Jeho ztrácením stárneme, ale při jeho doplňováním můžeme stárnutí předcházet. Stačí jen doplnit ten správný kolagen.

2. Pomáhá proti vypadávání vlasů a zlepšuje jejich kvalitu

Jak se říká, vlasy jsou korunou krásy. S věkem však vlasy zvyknou řídnout, šedivět, lámat se a celkově být slabší. Kolagen na vlasy má opravdu pozitivní vliv. Při jeho dostatku jsou vlasy pružnější, pevnější, lesklejší a více vyživené. Méně se lámou a rychleji rostou.

3. Pomáhá zjemnit vrásky

Díky jeho výživným vlastnostem a výplni pleti zpevňuje hluboké vrásky a rovněž odstraňuje jemné mimické vrásky. Vaše pleť tak bude hladší a pevnější, díky čemuž bude vypadat mladistvě. Povadlá a povislá pleť tak bude časem pružnější, popraskané žilky vyblednou a suchou kůži nahradí hydratovaná a vláčná.

4. Vyplatí se po porodu či při kojení

Většina výživových doplňcích se v těhotenství právě nedoporučuje. Kolagen se rovněž neužívá během těhotenství, ale po porodu a kojení můžete zas naplno využívat jeho blahodárných účinků. Po těhotenství se zvyknou objevit i strie, na které je kolagen také velmi účinný.Inca Collagen představuje ověřený český produkt s obrovským množstvím spokojených zákazníků, který má svoje pevné místo na trhu už 5 let. Denní dávka obsahuje až 3000 mg hydrolyzovaného kolagenu. Inca Collagen podporuje obnovu tělu vlastního kolagenu a regeneraci kolagenových vláken, což vede k výrazně pozitivnímu účinku viditelnému jako zlepšení vlastností pokožky, nehtů a vlasů.Komerční prezentace
 Zpět