Víkend plný zdraví a inspirace přinese v září Festival Evolution

Zajímá vás, jak se hormony podílejí na tvaru vaší postavy nebo jak naše strava, emoce, fyzická aktivita a spánek ovlivňují to, jak se cítíme a jakým nemocem se otevíráme? Nejen odpovědi na tyto otázky, ale i celou řadu další inspirace najdete na Festivalu Evolution, který se bude konat o víkendu 21. – 22. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.


Festival je zasvěcen zdravému životnímu stylu. Pod jednou střechou tak najdete vše, co s ním souvisí. Můžete si zde výhodně nakoupit kvalitní potraviny, bio produkty, zdravou výživu, přírodní kosmetiku nebo ekologické prostředky. Zároveň je to ale také místo, které vám nabídne spoustu inspirace ve formě přednášek, workshopů nebo ukázkových lekcí a programů pro děti. Během dvou dnů můžete navštívit expozice více než 250 vystavovatelů, na pěti pódiích se potom vystřídá na 120 vystupujících z řad lékařů, odborníků, pedagogů, ale i lektorů, koučů nebo „praktiků“.

Odhalte tajemství přírodní medicíny

Pro festival je typické, že se každý rok snaží nabídnout svým návštěvníků něco nového a dává prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a aktuálním tématům. Jeho cílem je přinášet praktické tipy, nápady a inspiraci nebo konkrétní výrobky.

Na festivalu si můžete vyzkoušet produkty, ke kterým byste se složitě dostávali. Tady je budete mít všechny pohromadě s možností je otestovat, ochutnat nebo se o nich dozvědět více.

Na Evolution dorazí i praktik tradiční čínské medicíny Milan Schirlo s přednáškou o medicinálních houbách, o které roste v poslední době zájem. Tyto houby jsou známy pro své léčivé účinky na lidské zdraví a právě proto mají své nezastupitelné místo v čínské medicíně. Těšit se můžete rovněž na přednášku o tom, jak naše strava, emoce, spánek a fyzická aktivita ovlivňují to, jak se cítíme a jakým nemocem otevíráme dveře do svého života. Zajímavou přednášku si pro Festival Evolution připravil také lékař funkční medicíny a výživy Jan Vojáček. „Vidím velké množství lidí sportovat a držet diety a výsledek na váze? Žádný, nebo minimální. A pak se začnou sami obviňovat, že tedy nejsou dost dobří. Ale proč jim to nejde? Odpověď je prostá: Hormony. Jeden z nejdůležitějších regulátorů hormonů je Psyché. Proto to, co vidíte v zrcadle je sice fyzické tělo, ale tvaruje ho Emoční tělo skrze hormony a metabolismus,“ říká. Abyste se dozvěděli více, nenechte si ujít jeho přednášku.

Eko vychytávky

Naše zdraví ovlivňuje také prostředí, kde trávíme nejvíce času - domov. Proto na festivalu najdete širokou nabídku ekologické drogerie, přírodních materiálů nebo tipy na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení, seznámíte se se širokou nabídkou eko pomůcek i „zlepšováků“ pro domácnost, které ušetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu.

V sekci věnované osobnímu rozvoji na vás budou čekat přednášky a semináře koučů, psychologů a terapeutů, kteří vás naučí pracovat se svým vědomím nebo vám dají praktické tipy, jak aktivovat svůj potenciál.

Při návštěvě festivalu rozhodně nevynechejte food zónu, kde najdete dobroty veganské, vegetariánské, stejně jako “klasiku“ a bezlepkové potraviny.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů a podrobného rozpisu programu najdete na www.festivalevolution.cz.

Komerční prezentace
 Zpět