Zdravý životní styl není jen o cvičení a jídle. Přijďte se inspirovat na Festival Evolution

V dnešní době se spojení zdravý životní styl skloňuje snad ve všech pádech. Co si však pod tímto pojmem představit? Odpověď nabídne Festival Evolution, který se uskuteční o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.


Zdravý životní styl bývá často spojován s jídlem a dostatkem pohybu. Když ale nebudeme pečovat o svou mysl a bude nám lhostejné, jak se chováme k naší planetě, o zdraví můžeme těžko hovořit. Proto již popatnácté Festival Evolution nabídne průřez vším, co se zdravým přístupem k životu souvisí. Festivalová nabídka bude rozdělena do pěti tematických okruhů Bio styl, Zdraví, Eco world, Alternativa a Osobní rozvoj.
Na své si zde přijdete, ať už vás sem nalákají výhodné nákupy u více než 450 vystavovatelů z domova i ze zahraničí, nebo zamíříte na některý z programů pro celou rodinu. Těšit se můžete na množství novinek, trendů, stejně jako na inspiraci pro zdravé tělo a duši.


Jídlo je naším palivem

Kvalitní jídlo je základ a patří k hlavním pilířům zdravého životního stylu. Zdravé stravování je pro nás důležité, protože jídlo je bez nadsázky naším palivem a když se stravujeme dobře, tak příznivě ovlivňujeme zdraví našeho organismu. Máme více energie, nejsme tak unavení a cítíme se lépe. Právě proto nemůže ani téma kvality potravin na Festivalu Evolution chybět.
V současné době se hodně v souvislosti s jídlem hovoří o veganství, okolo kterého panuje mnoho mýtů. Výživová poradkyně Pavla Široká vás proto ve své přednášce s názvem Rostlinná strava a její vliv na zdraví uvede do problematiky a základních principů veganství. „Dozvíte se stanoviska odborných výživových organizací. Nastíníme si, jaký vliv má rostlinná strava v léčbě a prevenci obezity, cukrovky a nádorových onemocnění. Zjistíte, zda je veganství vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, či vrcholové sportovce. Nakonec srovnáme vybrané látky, které chybí v běžné populaci a u veganů. " říká lektorka.
Další přednáška, kterou by byla škoda vynechat, je od zakladatelky iniciativy Pohyb pro život Kateřiny Macháčové. Pokud na ni zavítáte, dozvíte se, jak funguje cvičení inspirované principy vývojové kineziologie a jak jednotlivé cviky ovlivňují tělo, mozek i duši. „Některé cviky si společně vyzkoušíme a domů si odnesete návod, jak je zařadit do každodenního života. Ukážu vám, že se vyplatí věnovat pozornost vlastnímu tělu, že pečovat o své tělo nemusí být nic složitého – jen několik minut pohybu denně totiž může změnit váš život,“ vysvětluje Kateřina Macháčová.
Stranou ovšem nezůstanou ani témata, která se věnují osobnímu rozvoji nebo ekologii. Na festivalu budete mít možnost zjistit, jaký vliv mají konvenční a bio potraviny na udržitelnost, nebo že stačí malá změna v běžném životě, abyste mohli přispět ke snížení ekologické zátěže naší planety.


Ochutnávky, nákupy i dětský koutek

Festival je místem, kde si nejen skvěle nakoupíte produkty zdravé výživy, bio potraviny, přírodní kosmetiku i praktické ekologické výrobky do domácnosti, ale čekají na vás také ochutnávky, workshopy nebo cooking show. Rodiče s nejmenšími návštěvníky budou moci využít hlídací koutek nebo si společně užít čas na některé z tvořivých dílniček. Připraveny jsou i semináře, díky kterým můžete nahlédnout do sfér mimo realitu, nebo přednášky koučů z oblasti osobního rozvoje.
Více informací o festivalu, jeho vystavovatelích i programové části najdete na stránkách www.festivalevolution.cz. .Komerční prezentace
 Zpět