Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Pečujte o jejich imunitu

Po škole je potřeba dětem dopřát odpočinek a hodně pobytu na čerstvém vzduchu. Ten je prospěšný jak pro imunitu, tak pro psychické zdraví. „V neposlední řadě je více než vhodné dohlížet na to, aby děti dostávaly pestrou stravu s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, ideálně sezonního. Důležitý je rovněž dostatek vlákniny, zdravých tuků a probiotik. Pro podporu imunity můžete sáhnout i po prověřených doplňcích stravy,“ uvádí dětský lékař Richard Rýznar a doplňuje, že pro děti je vhodný například sirup Immun44 obsahující biologicky aktivní vitaminy z přírodních zdrojů, antioxidanty, minerály i stopové prvky podporující správné fungování imunity a komplexní směs takzvaných polyfenolů, které slouží jako palivo pro dobré fungování imunitního systému.


Připomeňte jim hygienická pravidla

Rodičům zejména mladších dětí se nyní rovněž vyplatí připomenout vlastním ratolestem, jak se mají ve škole chovat, aby pečovaly o své zdraví obecně, nejen v souvislosti s koronavirem. Školkový a školní kolektiv je totiž v kterékoliv době hotovým rájem pro šíření patogenů. Přenos respiračních onemocnění mohou zmírnit roušky, přesto je potřeba dětem připomenout, aby si vždy před jídlem myly ruce, nesahaly si zbytečně na nos a ústa, kýchaly ideálně do předloktí a nepůjčovaly si se spolužáky školní pomůcky, natož láhve s pitím.


Krabička poslední záchrany

Určitě dětem zabalte do malé krabičky pár kusů náplastí s obrázky jejich oblíbených postaviček. Přibalte tam mastičku na popraskané rty nebo maličký sprej na rány, který neštípe. Pro holčičky nějakou sponku a gumičku do vlásků. Děti budou spokojené a v případě odřenin budou více v klidu, když budou tímto disponovat.


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.