Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Vyzkoušejte artyčok

Působí totiž blahodárně na naše tělo. Pozitivně ovlivňuje játra a žlučník, pomáhá při vylučování škodlivin z těla a také při detoxikaci jater. Zlepšuje trávení a látkovou výměnu v těle, brání ukládání cholesterolu v cévách a také snižuje hladinu krevního cukru. Jinak vypadá jako velký bodlák, který je potřeba pečlivě okrájet. Jí se totiž jen jeho střed, a to ještě tepelně či jinak upravený. Artyčok si můžete objednat spolu s dalším nákupem například na Košík.cz.


Zdravotní problém na dovolené?

Shánět doktory na neznámém místě nebo v cizině může být obtížné a stresující. Existuje ale řešení – telemedicína. Snadný přístup k plnohodnotné a kvalifikované lékařské péči odkudkoli a kdykoli dnes umožňují konzultace s lékařem na dálku. Zájem o distanční lékařskou péči mezi Čechy je, i podle analýzy agentury Ipsos, vysoký. Možnosti konzultovat své zdravotní problémy s lékařem na dálku, například z dovolené, by podle ní využilo až 42 % oslovených. Největší zájem přitom projevili mladí lidé ve věku od 25 do 34 let. V ČR takovou službu už přes rok poskytuje například zdravotnická skupina EUC.


Česko má nový fenomén: malování na kamínky

Barevné kameny, které jedni pokreslí, někam odloží, druzí najdou a odnesou na jiné místo, se staly rychle oblíbenou a kreativní aktivitou. Kromě toho, že malování na kameny podporuje fantazii, je i oblíbenou formou společně stráveného času s rodinou. Jde také o důvod navíc, proč vyrazit na výlet – lidé pomalované kameny často rádi vozí na svá oblíbená místa. „Zábava začíná už vlastně samotným hledáním vhodného kamínku. Kamínek určuje všechno. Jeho tvar vás vede k obrázku nebo dekoru, který by na něm měl vzniknout, “ říká Martin Stibor, zakladatel společnosti Korálky.cz.


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.