Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Znáte pitahayu?

Toto sytě růžové, červené nebo žluté ovoce má uvnitř rosolovitou bledou dužinu s černými semínky připomínajícími kiwi. Obsahuje zejména vitaminy B2, B3 a C, karoteny, fosfor, vápník a železo. Kromě toho je nízkokalorická a obsahuje velké množství vody, vlákniny a antioxidantů. A naopak poměrně málo cukru. Díky tomu je vhodná pro všechny druhy diet.


Máte špatnou náladu a jste ve stresu?

Kupte si kytku! Jak ukazuje studie z Harvardu, lidé se cítí mnohem méně stresovaní, když tráví čas v prostředí, kde je mnoho květin. Květiny vyvolávají pocit spokojenosti a radosti. Podle vědců jsou navíc tyto emoce tak silné, že mají na stav mysli i dlouhodobě pozitivní vliv.


Jak zjistit, zda trpíte nedostatkem spánku

1. Potřebujete většinou budík, abyste se vzbudili?
2. Jste v odpoledních hodinách natolik ospalí, že to ovlivňuje vaši práci?
3. Máte chuť si po večeři zdřímnout?
Pokud na kteroukoliv z těchto otázek odpovíte ano, znamená to, že potřebujete více spát. Pokud však máte dostatek spánku (kolem osmi hodin) a stále se u vás projevují tyto problémy, poraďte se se svým lékařem o možné nízké úrovni energie.


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.