Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Proč vyzkoušet kozí mléko?

Kozí mléko je zdrojem snadno vstřebatelného vápníku a obsahuje méně tuku než kravské. Řada lidí jej vyhledává zejména z toho důvodu, že složení bílkoviny je odlišné od klasického mléka, a proto je vhodné i pro ty, kteří trpí alergií na kravskou bílkovinu. Zároveň je také lépe stravitelné. Nabídka je navíc opravdu široká a seženete vše od čerstvého sýra, jogurtu, kefíru až po syrovátkový nápoj.


Jak vyzrát na hlad

Pocit hladu může podle odborníků často vyvolat i dehydratace organismu. Dopřejte si proto raději sklenici vody a přidejte pár kapek citronu, který zahání touhy na jídlo. Navíc citron pomáhá s odkyselením organismu.


Nemáme čas na prohlídky?

Až pětina Čechů příliš neřeší lékařskou prevenci, většinou je odrazuje nedostatek času a uvítali by započítání času stráveného na prohlídce do odpracované doby. Nejvíce se to přitom týká Pražanů a lidí, kteří žijí sami, jak ukazuje exkluzivní průzkum skupiny AXA Česká republika a Slovensko zaměřený na zdravý životní styl. Na Slovensku je přitom vztah k lékařské prevenci o něco lepší než v České republice. Na prohlídky pravidelně nechodí necelá desetina Slováků, zatímco v České republice je to téměř o pět procentních bodů více.


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.