Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Míč jako užitečná hračka

Podle vědců hry s míčem zmírňují potíže s koordinací a zvyšují schopnost prostorového vidění. Míč je prý také dobrou ranou prevencí před dyspraxií, dysgrafií a dyslexií, poruchami, které se mohou projevit později ve školním věku.


Zkontrolujte mu tašku!

Pokud nosí vaše dítě přeplněný batoh a jeho váha se vám nezamlouvá, zkontrolujte ho! Batoh by neměl vážit víc než patnáct procent tělesné hmotnosti dítěte. Příliš těžké aktovky zatěžují dětská záda a mohou způsobit bolesti krku, zad a ramen. Následkem je skolióza, přetížené a zkrácené zádové svaly či zablokovaná krční páteř.


Mléko je pro děti nenahraditelné

Obsahuje totiž plnohodnotné lehce stravitelné bílkoviny obsahující všechny aminokyseliny včetně esenciálních, které si lidský organismus nedokáže syntetizovat. Ty jsou důležité pro stavbu, obnovu a funkčnost tělesných struktur a systémů. Bát se není třeba ani mléčného tuku, je lehce stravitelný. Z 12 hlavních mastných kyselin zastoupených v mléce jsou pouze tři nasycené mastné kyseliny, které se podílejí na tvorbě špatného LDL cholesterolu, ostatní mastné kyseliny, přestože patří mezi nasycené mastné kyseliny, jsou pro organismus užitečné. Podílejí se na snižování množství tělesného tuku, chrání před vývinem rakoviny, zneškodňují některé viry a choroboplodné bakterie.


Fazole, čočka, cizrna…

Luštěniny by ve zdravém jídelníčku určitě neměly chybět alespoň dvakrát týdně. Pozor ale v případě malých dětí. Luštěniny obsahují velké množství vlákniny, se kterým si trávicí systém malého dítěte ještě nemusí dokázat poradit. Proto malým dětem raději místo hrachové kaše nebo čočky na kyselo připravujte z luštěnin lisované polévky nebo pomazánky.


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.