Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Naše ordinace se rozhodně neplní lidmi se zánětem srdečního svalu po očkování!

Alespoň to tvrdí kardiologové, kteří tak reagují na snad nejrozšířenější zprávu o možném nežádoucím účinku tzv. mRNA vakcín proti covidu. Staví se proti fámám a zveličování, které podle nich brání proočkování a nahrávají vzniku dalších mutací světově rozšířeného viru. Očkování či dopad covidu na kardiaky byly mimo jiné tématy nedávného Evropského kardiologického kongresu (ESC). „Mýty kolem vakcinace se množí, odpůrci očkování jsou o své pravdě přesvědčeni natolik, že neakceptují ani základní vědecká data – a s dogmaty se bohužel argumentovat nedá. Řada lidí, i chronicky nemocných, tak raději čeká, co vakcína udělá s ostatními. Kardiak, který se nakazí covidem, má přitom až trojnásobně vyšší riziko úmrtí na něj. Musíme si uvědomit, že pomalé tempo a neúplná vakcinace vytvářejí prostor pro vznik nových mutací. Zapomeňme, že delta je poslední v řadě. Pokud se nám nepovede očkování plošně dotáhnout, hrozí reálné nebezpečí, že se dočkáme další vlny pandemie,“ říká prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc., FESC, FCMA, předseda České kardiologické společnosti (ČKS).


Fermentované potraviny

Víte, že lidstvo fermentovalo potraviny již před více než 8 000 lety a strava tehdy obsahovala mnohem více probiotik a enzymů než dnes? Fermentace neboli kvašení je způsob konzervace potravin, který se v minulosti využíval hlavně pro jejich dlouhodobé uskladnění. Dnes je prospěšná zejména kvůli eliminaci škodlivých látek, zlepšení chuti potravin a zvýšení jejich výživné hodnoty.


Pomozte si žvýkačkou

Pokud držíte nízkokalorickou dietu nebo se snažíte dodržet plán zdravé stravy, žvýkačky bez cukru se mohou stát tím správným spojencem, který vás zastaví před zhřešením. Energetická hodnota se pohybuje pouze na 4 kcal na dva plátky žvýkačky, zatímco malý bonbón obvykle obsahuje okolo 25 až 40 kcal!


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.