Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Máte potíže s močovými cestami?

Vsaďte na močopudné potraviny. Čím více jich zařadíte do svého jídelníčku, tím lépe podpoříte vyplavování škodlivých bakterií. Výborná je petržel, syrová okurka, meloun či řepa. Heřmánek, řapík či zlatobýl jsou chutné byliny pro přípravu čaje, jehož blahodárné účinky znaly již naše babičky. Vyvarujte se cukru ve stravě, mění totiž pH těla i moči na kyselejší, ve kterém se daří nepřátelským bakteriím.


Víte, co je to římský hrách?

Římský hrách, jinak také cizrna, je nenadýmavá luštěnina s mnoha pozitivními účinky na naše zdraví. Vysoký podíl vápníku, železa, zinku a vitaminu E pomáhají správné funkci obranných mechanismů těla. Chrání srdce, pozitivně působí na štítnou žlázu a pleť a právě díky vápníku se doporučuje ženám jako prevence osteoporózy. Tuto oblíbenou pochoutku Italů nejčastěji konzumujeme ve formě pomazánek nebo jako přílohu. Použít se dá ale i do salátů nebo v polévce, kde ji můžeme i rozmixovat a vytvořit tak jemný krém.


Hurá na kola!

Cyklistika je zdravá nejen pro naše tělo a životní prostředí, ale i pro naši duši. Zjistili to vědci, kteří zkoumali účinky cyklistiky na různé oblasti mozku. Výsledek zní: kdo jezdí do práce na kole, dokáže se lépe soustředit a má více energie. Cyklistika navíc dokáže zlepšit náladu a významně eliminovat stres.


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.