Více o počasí www.meteopress.cz


Podívejte se na náš facebook:CO JE NOVÉHO


Dejte si půst od masa

Ulevíte tak na jaře svému zažívacímu traktu. A jak do sebe i přes absenci masa dostat dostatek bílkovin? Zapojte do jídelníčku luštěniny. Jsou zdrojem kvalitních bílkovin a zajistí, že vaše snaha opravdu k něčemu bude. A že jsou nudné a vy nechcete stále jíst jen čočkovku a hrachovku? To už dávno neplatí. Existuje nespočet receptů. Luštěniny použijte do polévek, rozmixujte v pomazánky, ale můžete je použít i na samotný hlavní chod. Inspirujte se v zahraničí a uvařte si čočkový dhál nebo vsaďte na mexickou kuchyni a připravte si fazole na tisíc způsobů.


Lichořeřišnice

Víte, že lichořeřišnice působí na široké spektrum bakterií v oblasti urogenitálií? Trpíte-li častými záněty, je výhodné tuto letničku zařazovat pravidelně do jídelníčku. Její čerstvé květy i listy jsou výborné například v salátech. Chutnají prý téměř jako ředkvička!


Proč nám cuká v oku

Nepříjemné cukání v oku znamená, že s vaším nervovým systémem není vše zcela v pořádku. Příčinou těchto nervových křečí bývá nejčastěji elektrolytická nerovnováha nebo špatná hydratace těla. Způsobit je může také únava, stres, nedostatek spánku, kofein nebo alkohol. Kromě odpočinku a dostatku spánku a méně psychického vypětí jsou doporučeny vitamíny, zejména B-komplex a také hořčík. B vitaminy najdete v makrele, luštěninách, banánech, ořeších nebo vepřovém mase. Bohatým zdrojem hořčíku jsou ořechy (para ořechy, kešu, burské oříšky a další), banány, datle, špenát, čočka a ryby (treska, tuňák, candát) nebo minerální vody.


Trochu chladu neuškodí!

Odborníci se shodují, že při hubnutí pomáhá cvičení spíše v chladnějším prostředí. Ve vytopených prostorách jsou sice na tělo kladeny nároky na snižování teploty, ale to ho stojí jen málo energie. Naopak při pobytu v chladu, kde termoregulační mechanismy musí zajistit zahřátí těla, jí spotřebujete mnohem více. Pro pravidelný trénink si tak raději vybírejte chladnější prostředí.


Že vám nějaká čísla Zdraví unikla? Neváhejte a kupte si je na www.nasobchod.cz, kde najdete aktuální čísla, většinu starších čísel a také další zajímavé časopisy z našeho vydavatelství.