OBJEDNEJTE SI PŘEDPLATNÉ časopisu Zdraví
Sháníte aktuální nebo i starší číslo časopisu Zdraví? Nabízíme možnost zakoupení v našem internetovém obchodě.

Časopis Zdraví si také můžete zakoupit v elektronické podobě.

 
Stop bolavým zádům – pohodlné nářadí šetří čas i peníze

Za pracovní podmínky v práci odpovídá zaměstnavatel – týkají se ho nařízení BOZP a v případě porušení mu hrozí tučné pokuty. Kdo ale odpovídá za pracovní podmínky v dílnách českých kutilů?

Češi jsou známí svojí vášní pro vylepšování domácností svépomocí. Nebojíme se ani kompletní rekonstrukce domu vlastníma rukama. Často ale zapomínáme na základní bezpečnostní pravidla a hazardujeme s vlastním zdravím.
Více

 
Když chybějí hormony strádá tělo i duše!

Pohlavní hormony ovlivňují mnoho funkcí v těle. Pokud je jich nedostatek, vzniká problém, který bychom neměli ignorovat. Hlavně proto, že jde o kvalitu našeho života!

Které hormony nám nejčastěji způsobují potíže? Asi už tušíte, že budeme mluvit hlavně o estrogenu, hlavním ženském pohlavním hormonu, a testosteronu, což je zase nejdůležitější mužský pohlavní hormon. Jak se jejich nedostatek nejčastěji projevuje a co s tím můžeme dělat?
Více

 
Svěží a zdravý vzhled očí

Které faktory způsobují pokleslá víčka a kruhy pod očima a jaké jsou možnosti jejich korekce?

Ne nadarmo se říká, že oči jsou oknem do duše. Jsme-li vyčerpaní nebo prožíváme těžké období, náš pohled tento stav odhalí, i kdybychom se snažili mít úsměv od ucha k uchu. I problémy, jako jsou kruhy a váčky pod očima či pokleslá horní a dolní oční víčka, mohou způsobit, že vypadáme unaveně a také starší. A nemusí jít pouze o estetický problém.
Více

 
Už jsem ve fázi radosti

Mahulena Bočanová patří dlouhodobě k velmi oblíbeným divadelním, filmovým a seriálovým herečkám. Nedílnou součástí jejího života je ale i pomoc těm, kteří to potřebují.
Více

 
Konopí jako dobrý pomocník

Široká škála produktů, ať už kosmetických či ve formě doplňků stravy, nabízí to nejlepší, co v sobě tato léčivá a užitková rostlina ukrývá.

Konopí je jednou z nejstarších kulturních plodin, což potvrzují archeologické objevy a výzkumy. Samozřejmě se jeho omamných a uvolňujících vlastností využívalo při různých rituálech či obřadech, ale odpradávna sloužilo k přípravě přírodních léků, hojivých mastí či na výrobu látek a provazů. V polovině minulého století bylo používání cannabisu zakázáno kvůli obsahu psychoaktivní látky THC. Výrazný rozvoj vědy a výzkumu se ale postupem času, vedle mnoha dalších rostlin, začal zaměřovat i na konopí a v něm obsažené prospěšné látky. V současné době jsou hlavní složkou řady kosmetických produktů, mastí či doplňků stravy.
Více

 
Speciální péče proti známkám stárnutí

Devět jednoduchých, ale účinných rad pro vitální pleť

Výživu a ochranu potřebuje nejen pleť obličeje, ale také citlivé oční okolí, rty, krk a dekolt. Právě v těchto oblastech se objevují známky stárnutí, jakými jsou vrásky nebo ochablost kůže, mezi prvními. Řekneme vám, jak o tato delikátní místa pečovat, abyste byli odměněni svěže a zdravě vypadající pokožkou.
Více

 
10 tipů, jak vybírat dětem hračky

Hračky jsou pro děti každého věku velmi důležité. Nejenže jim pomáhají se rozvíjet, ale navíc je i zabaví, potěší, zklidní… Zkrátka hračky jsou pro děti nepostradatelné. Jenže jak vybrat ty správné? Poradíme vám, jak na to.

Praktickým kritériem výběru hraček je věk dítěte. Každá věková skupina má totiž své potřeby, mentální zralost a fyzickou zdatnost – a tomu je vhodné hračky přizpůsobovat. Hračky by měly v dítěti vzbudit především zájem, měly by ho nejen bavit, ale také rozvíjet jeho osobnost, myšlení, soustředění se i fantazii. Přestože je v současné době nabídka hraček skutečně velmi pestrá, není určitě třeba dítě zahlcovat jejich přemírou.
Více

 
Lékaři radí: cvičte!

Proč byste měli zařadit pravidelný pohyb do svého života i vy?

Lékaři různých odborností se v souvislosti s dlouhým obdobím covidových opatření oprávněně obávají, že hrozí všeobecný pokles pohybové aktivity, jejíž udržování je v současné společnosti už bez toho pro vysoké procento lidí velice problematické. „Kila“ přitom nejsou zdaleka to jediné, co odborníky trápí.
Více

  naše další tituly   Flóra na zahradě   Pěkné bydlení   ROZMARÝNA   CHATAŘ chalupář   DOMOV

Autorská práva vykonává vydavatel, jakékoli šíření částí nebo celku je zakázáno.