Na Slovensko za zdravím – léčebné pobyty u našich „bratov“

Léto se pomalu blíží a i letošní sezóna se nejspíš ponese ve znamení péče o zdraví. Pokud to situace dovolí, navštivte naše sousedy a jejich léčebné prameny. Takový prodloužený víkend na Slovensku vám vrátí síly a podpoří imunitu. Přinášíme 3 tipy, kam se vydat.
Slovenské lázně léčí lidské neduhy již od středověku

Na Slovensku najdete více než 1300 léčebných pramenů, a u některých lze doložit jejich využívání již od středověku. Pokud byste si léčivé koupele a lázeňské procedury chtěli dopřát i vy, nezapomeňte si před cestou sjednat cestovní pojištění. Nemusíte se pak bát, že by nějaké onemocnění nebo nenadálé zranění vaši cestu prodražilo. A kam vyrazit?

Tip č. 1: Rajecké Teplice

Jen 15 km od Žiliny (asi hodinku cesty autem od česko-slovenských hranic – Bumbálka) se nachází město Rajecké Teplice se zhruba 3000 obyvateli. Termální prameny, díky kterým získalo proslulost, vyvěrají na povrch v teplotě 39 °C a léčí nemoci pohybového ústrojí a nervové soustavy. Podhůří Malé Fatry navíc láká k procházkám v nádherné přírodě plné skal, v zeleni si tak odpočine i vaše mysl.


Foto: Nana Cola, Pixabay

Tip č. 2: Piešťany

Pro milovníky městského ruchu se hodí návštěva Piešťan, největšího slovenského lázeňského města vzdáleného asi půlhodiny cesty autem od hraniční české obce Strání. Piešťany jsou kromě lázeňství známé jako významné regionální centrum kultury i rekreace. Osídlení oblasti proběhlo již v prehistorických dobách, kdy byly místními vyhledávány nezamrzající minerální prameny, první opravdové lázně tu však vyrostly až v 18. století. Léčí se zde nejen minerální vodou z horkých pramenů, ale také bahenními zábaly – materiál s unikátními vlastnostmi se těží v řece Váh.

Tip č. 3: Štrbské Pleso

Ke známějšímu jezeru ve Vysokých Tatrách se stejným názvem patří i osada v nadmořské výšce 1346 metrů. Je centrem turismu a zimních sportů, návštěvníci sem často zavítají jedinečnou ozubnicovou železnicí Zubačkou. Od 19. století se místní ovzduší využívá při klimoterapii, léčbě čerstvým vzduchem a rehabilitací. Procedury na svěžím vzduchu bez bakterií a s vysokou vlhkostí přináší úlevu astmatikům a pacientům s dýchacími obtížemi. Intenzivní sluneční záření a pobyt v přírodě pak posilují imunitní systém a doplňují organismu vitamin D.

Načerpejte sílu z přírody

Navštivte slovenské lázně a podpořte svou imunitu díky minerálním vodám nebo čisté přírodě. Načerpáte dostatek sil po zimě a získáte odolnější imunitu.Komerční prezentace
 Zpět