Vyzkoušejte rostlinné potraviny v prášku!

Zkoušeli jste už některou z alternativních potravin, které jsou stvořené jen z rostlinných surovin, mají obsahovat všechny důležité živiny a navíc jsou výrazně šetrnější k životnímu prostředí než živočišné výrobky? V Česku se vývoji těchto funkčních potravin věnuje výrobce Mana (www.mojemana.cz).


Mana vyvíjí alternativní rostlinné potraviny s ohledem na udržitelnou produkci plodin a šetrnost k planetě už šest let. Každý rok se snaží svůj recept vylepšit na základě laboratorních analýz, klinických studií a současného vědeckého poznání. Potravinu vyrábí již v hotovém drinku a především v prášku, jenž se smíchá s vodou a během půl minuty vznikne krémové jídlo ve formě nápoje. Mana může sloužit jako úplná náhrada stravy, ale oblibu si získala hlavně jako rychlá a zdravá alternativa při nedostatku času nebo jako praktické řešení jídla na cestách. Pro řadu lidí je také důležité, že produkce této stravy je výrazně šetrnější, spotřebuje se při ní méně vody, energie i méně zemědělské plochy, než je tomu u živočišné výroby.

Příjem kalorií pod kontrolou!

Mana je složená z rostlinných surovin a obsahuje správný poměr všech živin, bílkovin, tuků, sacharidů a vlákniny. Výhodou je, že u všech čtyř příchutí máte zaručen stejný obsah kalorií, takže budete mít váš příjem energie perfektně pod kontrolou. Jedna porce obsahuje 400 kcal, tedy 20 % průměrné denní nutriční potřeby člověka. Jedna dávka obsahuje 21 g bílkovin ze šesti různých proteinů, například hrachového, konopného či sojového. Potravina má dohromady 38 vitamínů a minerálů, komplexní sacharidy s nízkým glykemickým indexem GI 29, spoustu vlákniny a hodnotné tuky, například kokosový a lněný olej, ale také olej z mořských řas, který je zdrojem Omega-3 včetně důležitých složek DHA a EPA.Nová receptura, kterou výrobce uvedl na začátku ledna, má díky obsahu přirozených antioxidantů spotřebu 18 měsíců. Výhodou také je, že se nemusí chladit a snadno se tak skladuje.
Komerční prezentace
 Zpět