PraváJá

Zkoušely jste někdy vybrat doplněk stravy? Pokud ano, pak víte, že se v záplavě produktů těžko orientuje. Jak má žena vědět, kolik vitaminů potřebuje doplňovat? Jaké hodnoty a kombinace jsou vhodné právě pro Vás? A potřebuje to vůbec? Tím si prošla Zdenka, zakladatelka společnosti PraváJá, než začala vyrábět doplňky šité na míru ženám.


1. Zdenko, co bylo Vaším hlavním cílem při vývoji doplňků?

Jednoznačně vytvořit co nejširší spektrum živin pro každý den, harmonický celek pro podporu energie, odolnosti a krásy. Dnes frčí doplňky jako “léčba“ zdravotních potíží, na trhu najdete tabletku téměř na vše. Osobně pochybuji, že výtažek z hlívy ústřičné spasí špatnou imunitu, stejně jako brusinky nevyřeší zánět močových cest, alespoň mně brusinky nikdy nezachránily před antibiotiky. Funkce organismu jsou totiž závislé na mnoha živinách, které se vzájemně podporují. Když koupíte céčko, měly byste rovnou koupit éčko, které jej recykluje. A pak jsou důležité hodnoty živin, některé hodnoty nemá smyslu doplňovat, nepřináší to žádné změny.


2. Proč vyrábíte doplňky pouze pro ženy?

Rádi bychom měli produkty pro děti a těhotné ženy, ale nechtěli jsme dělat kompromis v kvalitě. Dva roky jsem studovala zahraniční lékařské výzkumy a odbornou literaturu, poté x měsíců návrhy konzultovala s odborníky. Z toho vznikla řada programů: Magická 20+, Hektická 30+ a Báječná 50+. Pilíře jsou: Antioxidanty a Oleje, odlišné jsou tabletky Multiživiny a Krása. Po padesátce máme jiné potřeby než ve dvaceti. Třeba ženám po padesátce přidáváme extra živiny pro metabolismus cukru, aby netloustly, ale také extra živiny pro podporu tvorby estrogenu… Vše najdete na našich produktových stránkách www.pravaja.cz.


3. Jaké výsledky slibujete ženám?

Je to individuální. Na webu máme informace o stravě, také přibudou tréninková videa, protože doplňovat živiny není náplastí na špatný životní styl. Všeobecně by ženy měly očekávat efektivnější tvorbu energie, po měsících mohou zaregistrovat srovnání cyklu, méně bolestivé periody, může se zlepšit soustředění a vytratit náladovost. Měl by se zlepšit celkový metabolismus s imunitou včetně vzhledu pleti, vlasů i nehtů. Nejde o zázrak, jde o inteligentní doplňování živin tak, aby nám nic nechybělo a měly jsme všechny šance být dlouhodobě v super stavu.


4. Jaká je Vaše zkušenost s doplňováním?

Původně jsem chtěla jen zlepšit stravu. Pak jsem se ale dostala jsem se ke studiím o acidifikaci - zhoršující se půdě, vytrácení živin z plodů. Zjistila jsem, co se s námi děje při stresu, příjmu toxických látek z léků, alkoholu, vdechování cigaretového kouře, zplodin z výfuků a továren. Rostoucí počty nemocných jsou odstrašující. Evidentně to, co stačilo našim praprababičkám, už nestačí, protože žijeme rychleji a v jiném světě. Když jsem začala živiny doplňovat, neregistrovala jsem x měsíců vůbec nic, ale tak po roce jsem si uvědomila, že jsem neměla žádné opary, ani zánět močových cest jako každý rok. Také se mi zlepšila kůže, dnes jsem starší a nekupuju krémy či séra na omlazení.


5. Studujete, pracujete, vychováváte malé děti, jak to zvládáte?

Někdy je to náročné, ale potřebuji různorodost. V Anglii jsem studovala management byznysu, poté literaturu a tento rok dokončuji etiku na Karlově Univerzitě. Myslím, že pro život je důležité kritické myšlení, čím víc člověk rozšiřuje znalosti a zkušenosti, tím má větší šanci docházet k lepším rozhodnutím. Doufám, že své děti s mužem naučíme kritickému uvažování. Nechci, aby se automaticky klanili před tituly a autoritami, protože ne každá věta je pravdivá a ne každý člověk s titulem je čestný. Důležité je umět se dívat za věty i lidské tváře…


Komerční prezentace
 Zpět