OBJEDNEJTE SI PŘEDPLATNÉ časopisu Zdraví
Nemůžete sehnat náš časopis? Navštivte Specializovanou prodejnu tisku.
V prodejnách označených logem SPT naše časopisy vždy dostanete nebo Vám je jejich pracovníci zajistí.

Tématické a odborné publikace pro vaše hobby


 

TESTUJTE s námi

Chcete si koupit nějaký produkt, ale nevíte, zda bude pro vás ten pravý? Můžete si ho vyzkoušet s námi! Připravili jsme pro vás velký testovací seriál, v rámci kterého máte každý měsíc šanci bezplatně otestovat některý z celé řady zajímavých výrobků, které jsou na našem trhu.
Chcete se také zapojit do hodnocení výrobků? Pozorně čtěte Zdraví! Každý měsíc v něm najdete kupon na testování. Stačí jej vystřihnout a poslat na adresu Zdraví, Táborská 5, 140 00 Praha 4. Uveďte heslo: Čtenářky testují.

Prvním dvaceti čtenářkám pošleme bezplatně výrobek k vyzkoušení. Co za to? Nic. Stačí nám váš názor, jak jste byly s výrobkem spokojeni! Co jsme hodnotili v srpnovém Zdraví? A co budeme testovat v zářijovém?
Více


 
ZAPOMÍNÁTE?
Tak nenechte mozek zahálet!

Kdo nám schovává Věci? Nutno zdůraznit, že nejčastěji my sami. Každý z nás občas zapomene, kam co založil, kde měl být a nebyl či co měl udělat a neudělal. Jenže v okamžiku, kdy začnete zapomínat stále víc, měli byste zpozornět.
Paměť je schopnost v mozku ukládat, uchovávat a následně si také vybavovat informace. Nejčastěji se paměť dělí na deklarativní a nedeklarativní. Deklarativní paměť může být buď sémantická, která uchovává znalosti a fakta, nebo epizodická, díky níž si dokážeme vzpomenout na nějakou událost. Nedeklarativní pamětí jsou naše schopnosti dělat to, co jsme se naučili, tedy například plavat, jezdit na kole, lyžovat nebo psát na stroji. Paměť se ale také dělí na krátkodobou a dlouhodobou. Paměť krátkodobá (označovaná také jako pracovní či operativní) funguje, dokud dané informace potřebujeme, například ke splnění pracovního úkolu, a v okamžiku, kdy už jsou pro nás nepotřebné, je zapomeneme.
VíceROZMAZLUJÍCÍ RITUÁLY
ve stylu wellness

Každá žena touží být krásná a každá žena by také měla mít své beauty rituály, které jí dopřejí chvíle zasloužené relaxace, odpočinku a pohody.
Domácí spa a wellness si můžete dopřát, aniž byste musela investovat velké peníze. Stačí málo: uvolnit se, naladit se na vlnu nicnedělání a za pomoci drobných vychytávek nechat odplout starosti, stres a napětí. To vše alespoň jednou týdně! Jen tak si můžete odpočinout, zrelaxovat a nabrat síly do dalších náročných dnů.
Aby byl účinek domácího spa opravdu účinný, musíte mu věnovat víc než jen uspěchanou půlhodinku, při které budete hlídat každou uběhlou vteřinu. Ideální doba na přípravu relaxační koupele je v podvečer. Váš rituál by měl začít odlíčením, vyčištěním a nanesením výživné pleťové masky.
VíceVIZÁŽISTKA
radí

Váháte, která kosmetika je vhodná právě pro vás? Nejste si jista správným líčením? Potřebujete odbornou radu? Kontaktujeme za vás vizážistku. Své dotazy můžete posílat na e-mailovou adresu zdravi@casopisy2005.cz.

Je mi 34 let a už se mi začínají dělat jemné vrásky, takové vějířky, kolem očí a rtů. Jaký krém mám zvolit, abych jejich vznik zpomalila? Ema S., Náměšť n. Oslavou
Příroda je neúprosná a bohužel dříve nebo později se stárnutí pokožky projeví u každého. Po třicítce bychom se zcela určitě měli o pleť starat pečlivěji a používat krémy proti stárnutí. Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit značku Artemis – luxusní péče spojená s přírodou. Pro vás je ideální krém pro oční okolí Eye counture. Mám ho osobně vyzkoušený a je opravdu báječný.
VíceCHLAMYDIE
– neviditelná časovaná bomba?

Ukazuje se, že chlamydiové infekce mohou způsobit celou řadu trvalých a bolestivých potíží. Problém je v tom, že se často příznaky tohoto onemocnění zamění s jinými chorobami.
Že by mohla onemocnět chlamydiovou infekcí, nenapadlo třicetiletou Laďku ani náhodou. O chlamydiích měla jen mlhavou představu a spíše si v jejich souvislosti vybavila nějakou přenosnou pohlavní chorobu. Jenže… Před třemi lety začala kašlat, měla neustále rýmu a byla velmi unavená. Její lékař bohužel symptomy přehlížel a naznačil, že je hypochondr. A tak paní Laďka vyhledala jiného lékaře, aby jí pomohl. Ten udělal několik vyšetření a jedním z nich bylo i poměrně zdlouhavé vyšetření na chlamydiovou infekci. Jaké bylo její překvapení, když bylo toto vyšetření pozitivní. „Když mi lékař sdělil, že mám chlamydiovou infekci, která napadla průdušky a plíce, vůbec se mi tomu nechtělo věřit. Bohužel se na to přišlo poměrně pozdě, takže léčba byla velmi náročná. Chlamydie mi napadly ještě játra a dokonce i spojivky.
VíceKdyž vás
ZRADÍ UŠI

Zatímco za brýle se už dnes nikdo nestydí, přiznat si, že špatně slyším a potřebuji sluchadlo, je pro řadu lidí stále těžké. Sluch přitom v současné společnosti plné reprodukované hudby a hlučných dopravních prostředků i průmyslových strojů hodně trpí. V pokročilejším věku postihne nedoslýchavost většinu populace.
Problém sluchu je, že jeho poškození mnohdy vzniká postupně. Zamlada nám noci strávené na tanečním parketu pod naplno puštěným zesilovačem třeba nijak neuškodí – ale o pár desetiletí později opotřebované sluchové buňky přestanou fungovat. Proto je nejdůležitější se o uši starat a sluch si šetřit. Dobrou zprávou nicméně je, že i pokud se u vás problém se sluchem objeví, mají už dnes lékaři řadu možností, jak vám pomoci.
Pokud získáte pocit, že vaše uši nefungují stejně jako dříve, neváhejte se obrátit na odborníky z oboru otorinolaryngologie (ORL). Jak upozorňuje doktor Martin Chovanec z Canadian Medical Care a Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku...
VíceFYTOESTROGENY
pomáhají nejen v menopauze

Fytoestrogeny jsou přírodní rostlinné hormony, které mají podobné účinky jako lidské hormony. Dokáží částečně kompenzovat pokles hormonální hladiny spojený s menopauzou a nastolují rovnováhu mezi estrogenem a progesteronem. A to není zdaleka všechno, co dokáží!
Hlavními fytoestrogeny jsou izoflavony a lignany. Lignany najdeme v otrubách nebo lněném semínku a izoflavony, o kterých je největší řada výzkumů, se zase nacházejí většinou v luštěninách. Jejich nejdůležitějším zdrojem je sója. Velmi populárním zdrojem jsou i některé léčivé rostliny, jako například ploštičník hroznatý s obsahem izoflavonů a triterpenických glykosidů. Fytoestrogeny mají některé podobné vlastnosti jako ženský hormon estradiol, který se vytváří v ženském těle a dovoluje jim...
VíceProjekcí vítězných videospotů
SKONČIL PRVNÍ ROČNÍK FESTIVALU INFARKTFEST

Cílem festivalu INFARKTFEST, který je součástí kampaně JEDNEJ RYCHLE. ZACHRAŇ ŽIVOT, je dostat téma zbytečných úmrtí na srdeční infarkt do povědomí široké veřejnosti.
Festival je součástí kampaně JEDNEJ RYCHLE. ZACHRAŇ ŽIVOT. Krátká videa mohli do soutěže přihlásit studenti uměleckých škol filmové a reklamní tvorby i tvůrčí nadšenci z řad široké veřejnosti. Do soutěže se kvalifikovalo 15 snímků. Porota v čele s Markem Hlavicou udělila cenu pro nejlepší námět a pro talent festivalu. O udělení hlavní ceny s odměnou 20 000 Kč rozhodli hlasující na www.infarktfest.cz.
Více

www.pharma-avalanche.com     Navštivte také Studio pro ženy.     Nová specializovaná oční ambulance     Nano stříbro - revoluce v kosmetice     www.koalacafe.cz     Dětské kočárky MAXIM-KOCARKY.CZ     Tip na originální barevné kontaktní čočky pro každého.     www.tournordicwalking.cz     Léčivé konopí Annabis: konopná kosmetika, konopná mast, konopný olej a přípravky z konopí na klouby, svaly, kůži, hemeroidy, hojení, pleť a celou řadu dalších problémů.

  naše další tituly   Flóra na zahradě   Pěkné bydlení   ROZMARÝNA   CHATAŘ chalupář   DOMOV   PSÍ kusy