Navštivte také Studio pro ženy.

21.3. – MEZINÁRODNÍ DEN SPÁNKU
Navštivte lékařskou poradnu při potížích se spaním.
 

Jak se vyhnout
ALERGICKÉ RÝMĚ


Lékaři doporučují sennou neboli alergickou rýmu odborně léčit, jinak se z ní může vyvinout i mnohem nepříjemnější astma.
Lidí, kteří nemohou bez kapesníku ani na krok a skoro pořád posmrkávají, v české populaci přibývá. Většina z nich trpí takzvanou alergickou rýmou, které se dříve říkalo senná. Neustálé popotahování ale není to nejhorší, co alergická rýma přináší. Je totiž vždy příznakem deficitu, který organismus má, a ten se může postupem času zhoršovat.

Od alergie k astmatu
Své o tom ví třeba třicetiletá Klára. Léta si myslela, že je zdravá, protože neměla žádné větší potíže, a na rýmu si...
VíceALERGIE,
která komplikuje i milostné vztahy


Tak jako jsou někteří z nás alergičtí na pyl, prach nebo oříšky, existují i lidé alergičtí na „gumu“. Přesněji řečeno na latex, ze kterého se vyrábějí například i prezervativy.
„Sexuální začátky jsou vždy trochu těžkopádné, pro mě však byly doslova pohromou,“ vypráví svůj příběh dvacetiletá Sandra. „Nebrala jsem hormonální antikoncepci, takže jsme se s tehdejším přítelem rozhodli, že použijeme kondom. Několik minut po prvním styku jsem začala pociťovat velmi nepříjemné svrbění na intimním místě. Trochu mě to znejistělo, ale když příznaky odezněly, nevěnovala jsem tomu více pozornost. Situace se ale opakovala, svrbění bylo čím dál tím silnější a připojil se i otok vnějších rodidel a pochvy. Až lékař mi vysvětlil, že mám alergii na latex...“
VíceTĚLO
jako samet


Hladké tělo bez chloupků je nejenom estetickou, ale i hygienickou záležitostí už po tisíciletí. Vyberte si z nabídky depilačních i epilačních metod tu, která vám bude vyhovovat nejvíce!
Víte, že je právě nejvhodnější čas pro výběr vhodné depilační či epilační metody na nastávající sezonu? Přehled těch nejaktuálnějších i nejtradičnějších metod vám proto přinášíme na následujících stranách. Výběr záleží jen na vás, každému z nás totiž vyhovuje něco úplně jiného.

Nejúčinnější metody: Přístroj APL Pulsar pracuje na principu intenzivního pulzního světla...
Více