Navštivte také Studio pro ženy.
Bolest jako signál

Podle statistik trpí bolestmi hlavy až třetina dospělých. Bohužel se nevyhýbají ani dětem.
S bolestmi hlavy se setkáváme tak často, že se prakticky ani nezamýšlíme nad příčinou a automaticky saháme po léku, v lepším případě se radujeme, že je na chvíli po bolesti. Jenže to vůbec není tak jednoduché. Příčina je u bolesti hlavy velice důležitá a může znamenat celou řadu věcí. Vážnou nemocí počínaje a špatným životním stylem konče. Bolest hlavy je vlastně takovým signálem těla, kterým nám říká: Pozor, něco není v pořádku a je potřeba s tím rychle něco udělat!

Hlídací pes
Právě z jara je příčin, proč nás bolí hlava, o něco více. Mění se počasí, máme oslabený organismus, a ještě ke všemu se blíží nějaký důležitý termín, kvůli kterému už několik nocí nespíme.
Celý článekŽivot s podmínkou

Chcete mít dlouho zdravé srdce? Hlídejte si krevní tlak, cukr a cholesterol, nekuřte a zbavte se nadbytečných kil.
Srdečním a cévním onemocněním se dá do značné míry předejít zdravým životním stylem, i když asi nic nenaděláte se svým věkem, dědičnou zátěží anebo s tím, že jste muž a že k srdečním problémům máte tudíž větší sklony než ženy, které chrání až do menopauzy pohlavní hormony. Chcete-li pro sebe přesto něco udělat, dodržujte několik zásad:
-Zajímejte se, jakými nemocemi trpěli vaši nejbližší pokrevní příbuzní. Poznáte tak míru vlastní dědičné zátěže.
-Požádejte svého lékaře o pravidelné vyšetření krevního tlaku a cholesterolu.
-Změňte svůj životní styl...
Celý článekNaděje pro srdce

Pokrok v dnešní medicíně je takový, že dokáže zachránit život nejednomu člověku s nemocným srdcem. Pokud ovšem přijde k lékaři včas.
Činnost lidského srdce se nejčastěji přirovnává k pumpě. Krev přitékající z celého organismu vyhání do plic pro životadárný kyslík a pak ji znovu odesílá do sto čtyřicet tisíc kilometrů dlouhé sítě cév celého lidského těla. Jakákoliv překážka, která krvi brání v její cestě, způsobuje cévní nebo srdeční nemoci.

Nebezpečný cholesterol
V krvi kolují cukry i tuky, jejichž zvýšená hladina představuje riziko pro cévní systém. Zvláště nebezpečný je cholesterol, který přijímáme v každém soustu potravy obsahující živočišné tuky. Je-li cholesterolu příliš mnoho, proniká do cévních stěn a ukládá se na nich ve formě plátů.
Celý článek